انواع دوربین مداربسته

دوربین های بولت(Bullet)

دوربین های بولت معمولا کاربردی بیرونی دارند. با توجه به ضد آب بودن بدنه (IP66 بودن) این دوربین ها و شکل خاصشان این دوربین های برای محیطهای بیرونی یا شرایط سخت آب و هوایی مناسب هستند.
این دوربین ها در کیفیت های متفاوتی به صورت شبکه و آنالوگ ساخته می شوند و از نظر کیفیت تصویر محدودیتی ندارند. توجه داشته باشید که ضد آب بودن دوربین بولت به معنای امکان غوطه ور کردن آن در آب نیست.

دوربین های دام(Dome)

معنی لغتی کلمه دام گنبد است.در واقع دوربین گنبدی  شکل بوده و عنوان دوربین های سقفی نیز درباره آنها به کار می رود.این دوربین ها بیشتر برای نصب بر روی سقف طراحی شده و در اشکال فانتزی و متفاوتی در بازار موجود است.صرف نظر از قابلیت دید در شب و یا نوع لنز یا نوع امواج به کلیه دوربین های مداربسته سقفی گنبدی شکل دوربین دام گفته می شود.

دوربین های صنعتی

استفاده از این دوربین ها بر خلاف نامشان در بازار ایران،منحصر به مصارف صنعتی نیست.این دوربین های مداربسته که نام اصلیشان Body Camera می باشد دوربین های مکعب مستطیل شکلی هستند که معمولا قابلیت نصب لنز به صورت جداگانه روی آنها تعبیه شده است.ازآنجا که سایر دوربین های مداربسته قابلیت سوار شدن لنز یا تعویض آن را ندارند از این دوربین ها بیشتر در جاهایی استفاده می شود که زوم یا فوکوس مطلوب باشد.دوربین های صنعتی با قاب و یا بدون قاب در داخل و یا خارج ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

دوربین های مینیاتوری

دوربین های مینیاتوری یا MINI Camera همانگونه که از نامشان پیداست دوربین های مداربسته کوچک متداول در بازار هستند. از این دوربین ها بیشتر به عنوان دوربین های مداربسته مخفی استفاده می شود.معمولا آنها را در جایی که میخواهند دوربین نامحسوس باشد بکار می گیرند.

دوربین های دید در شب

به کلیه دوربین های مداربسته که از نور مادون قرمز برای تشخیص تصاویر استفاده میکنند دوربین های اینفرارد یا IR گفته می شود.در دوربین های مداربسته از این تکنولوژی بیشتر برای تشخیص تصاویر در تاریکی استفاده می شود.معمولا تعدادی LED در اطراف لنز این دوربین ها نصب شده و به وسیله یک سنسور نور در تاریکی روشن می شوند.

دوربین های اسپیددام چرخشی

دوربین های چرخشی یا Speed Dome و یا PTZ به کلیه دوربین های مداربسته گفته می شود که قابلیت چرخش دوربین در جای خود به وسیله کنترل کننده یا اتوماتیک فراهم شده باشد.از این دوربین ها بیشتر در مواقعی استفاده می شود که نیاز است که فرد تصاویر دوربین مداربسته را همزمان نظارت کند.از این رو فرد می تواند با استفاده از قابلیت PTZ سیستم های مداربسته،دوربین را به هر جهت که می خواهد بچرخاند و در هر جا که می خواهد زوم کند. دوربین های اسپید دام به دلیل تعبیه شدن موتور روی آنها از قیمت بالاتری نسبت به سایر دوربین های مداربسته برخوردارند.

دوربین های ضد آب

به هر دوربین مداربسته که قاب آنها طوری طراحی شده باشد که از نفوذ آب به آن جلوگیری کند دوربین های ضد آب می گویند.مکن است خود لنز نیز ضد آب طراحی شود اما در بیشتر موارد این قاب دوربین است که به عنوان ضد آب شناخته می شود.دوربین های مداربسته ایی که در فضای باز استفاده شوند و یا به اصطلاح دوربین های OUT DOOR می بایست از قاب های ضدآب استفاده کنند.

۰ Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

© [در حال حاضر سال] IMENDID .com

Log in with your credentials

Forgot your details?