دوربین مداربسته آنالوگ

دوربین های مداربسته آنالوگ:

این دوربین ها نسل ابتدایی دوربین های مداربسته می باشند که برای دریافت و ارسال اطلاعات صدا و تصویر از امواج آنالوگ استفاده می کنند. صدا و تصویر این دوربین ها هریک توسط کابل دو رشته ای جداگانه منتقل می شوند که یک رشته از سیم ها نقش جلوگیری از نویز بر سیم اصلی را ایفا میکند.کابل متداول برای تصویر این دوربین ها کابل کواکسیال RG59 است گرچه ارتباط تصویر این دوربین های مداربسته با کابل های مختلف بر حسب نیاز امکان پذیر است.

کیفیت این دوربین ها همانگونه که از نامشان پیداست تابغی از امواج آنالوگ است.امواج آنالوگ همواره در معرض نویز قرار دارد. نویزهای مختلف الکترومغناطیسی و نویزهای ناشی از نوسانات برق همواره یکی از تهدیدات جدی بر کیفیت دوربین های مداربسته آنالوگ می باشند.به همین دلیل استفاده از کابل ها و تجهیزات با کیفیت بالا روی کیفیت تصویر در این نوع دوربین ها تاثیر بسزایی دارد.

زمانی که نیاز به ارسال تصاویر و صدا به صورت بیسیم باشد این دوربین ها ضعف بزرگی از خود نشان میدهند.اگر قرار باشد تصاویر به همان صورت آنالوگ انتقال یابند باید از محدوده فرکانس امواج آنالوگ استفاده شود و این مسئله کیفیت تصویر را بیش از پیش تحت تاثیر امواج نویز و تداخلی قرار می دهد.

ضمن اینکه امکان رصد کردن تصاویر در محدوده برای هرکس به سادگی فراهم می شود.بنابراین هیچوقت نمیتواند راه امن و مطمئن برای ارسال تصاویر آنالوگ باشد.

برای ضبط تصاویر آنالوگ نیز چاره ای از روی آوردن به سیستم دیجیتال نیست.بنابراین در نهایت باید تصاویر آنالوگ به دیجیتال تبدیل شوند.بدین منظور از دستگاه ضبط دیجیتال یا همان DVR استفاده می شود. دی وی آر ها دستگاه های مختص ضبط و منترل تصاویر دوربین های آنالوگ هستند.این دستگاه امکان کنترل و ارتباط دیجیتال شبکه را نیزفراهم می کند.

به دلیل قیمت پایین تر دوربین های آنالوگ نسبت به دوربین های دیجیتال این دوربین ها به عنوان دوربین های مداربسته رایج در بازار ایران شناخته می شوند.گرچه اخیرا بازار به سمت دیجیتال شدن پیش میرود و بسیاری از سازمان ها به سوی دوربین های مداربسته IP متمایل شده اند اما هنوز سرعت جایگزینی این نسل قبلی دوربین ها با نسل جدید دوربین های دیجیتال کند است.

مزایای دوربین های مداربسته آنالوگ:

-قیمت پایین

-تنوع گسترده در بازار ایران

-سادگی نصب نسبت به دوربین های دیجیتال

معایب دوربین های آنالوگ:

-کیفیت پایین تر نسبت به دوربین های مداربسته دیجیتال

-امکان نویز پذیری به دلیل استفاده از سیستم آنالوگ

-هزینه بالای سیم کشی

-ارتباط بیسیم با کیفیت پایین و نا امن

همانگونه که اشاره گردید هنوز دوربین های مداربسته آنالوگ در بازار ایران به عنوان دوربین های مدارسته متداول بکار می روند.شاید بتوان یکی از دلایل عمده آن را عدم نیاز به دانش شبکه ای دانست.بسیاری از شرکت ها کارمندان خود را تنها به منظور راه اندازی و نصب دوربین های مداربسنه آنالوگ آموزش می دهند و از اموزش های نسبتا پیجیده شبکه ای در مورددوربین های مداربسته دیجیتال صرف نظر می کنند.لذا همچنان تقاضای دوربین های مداربسنه آنالوگ در بازار ایران بسیار بالاتر از دوربین های مداربسته IP و تحت شبکه است.

همین امر وارد کنندگان دوربین های مداربسته را نیز به واردات بیشتر دوربین های آنالوگ نسبت به دوربین های مداربسته دیجیتال سوق می دهد.در هر حال یکی از مزایای اصلی دوربین های مداربسته آنالوگ قیمت پایین تر آنهاست.گرچه همین قیمت پایین در پروژه های بزرگ در بالا بودن هزینه های سیم کشی گم می شود.توجه به این اصل که هر دوربین مداربسته با یک سیم جداگانه به دستگاه کنترل کننده وصل می شود و این خود با افزایش تعداد دوربین ها و مسافت بالای بین دوربین ها هزینه هنگفتی را سبب می شود.

۰ Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

© [در حال حاضر سال] IMENDID .com

Log in with your credentials

Forgot your details?