سیستم های مایکروویو

سیستم ماکروویو:
این برچسب ها یک عنصر خطی به نام دیود ایجاد میکنند که در سیستم ماکروویو با یک آنتن الکترومغناطیسی جفت می شوند. که در نهایت یک آنتن با فرکانس پایین و میدان در حدود ۱۰۰ را منتشر می کند و دیگری با یک میدان ماکروویو انتشار کیابد.این برچسبها به عنوان ترکیبی از انتشار امواج در هر دو حوزه عمل می کنند و امواج برای آغاز به صدا در آمدن تنظیم می شوند.این برچسب ها اکثرا برای قسمت بالا هستند و آنها بیشتر در مغازه های لباس  فروشی استفاده می شوند.در ابتدا منابع برچسب سیستم امنیتی EAS به صورت کاربردی است.منابع این برچسب ها با هزینه های زیادی رو به رو است و مورد نیاز سیستم های EAS حذف می شوند.
مشهودترین منابع نوار برچسب AM با فرکانس رادیویی ۸٫۲ مگاهرتز است.بیستر سازندگان کالاها از هر دوی آن استفاده می کنند.یکی از مشکلات واضح و آشکار منبع برچسب ها آلودگی برچسب است.
در جاییکه غیرفعال شدن برچسب ها اتفاق نمیافتند که توسط فروشندگان هشدارهای ناخواسته ایجاد میکنند.مشکل این است که هیچ مغازه ای از دو سیستم استفاده نمیکند.
کاربرد:
شبکه های بی سیم از امواج رادیویی در باند فرکانسی مایکروویو برای محیط انتقال استفاده می کنند.امواج مایکروویو بر خلاف امواج RF فقط در یک جهت منتشر می شوند.این امواج در برابر تداخل حاصل از فعالیت های الکتریکی اتمسفری نظیر رعد و برق بسیار حساس هستند.
در سیستم های مایکروویو نیز همانند امواج RF ،سرعت انتقال داده به فرکانس سیگنال بستگی داشته و در ناحیه ای بین یک تا ده Mbps قرار می گیرد.فرکانس سیگنال در سیستم های مایکروویو بین ۴ تا ۱۴ گیگاهرتز می باشد.
سیستم های مایکروویو به دو صورت مورد استفاده قرار می گیرند:سیستم های زمینی و سیستم های ماهواره ای،سیستم های مایکروویو زمینی از انتن های بشقابی دو طرفه برای رله امواج استفاده می کنند و باید دارای مجوز باشند.سیستم های ماهواره ای مایکروویو از طیف فرکانس باند کوتاه استفاده کرده و برای رله آن ها از ماهواره ها کمک گرفته می شود..
تضعیف در سیستم های رادیویی RF و مایکروویو نیز وجود دارد.در این سیستم ها،تضعیف به اندازه آنتن و فرکانس سیگنال بستگی دارد.

۰ Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

© [در حال حاضر سال] IMENDID .com

Log in with your credentials

Forgot your details?