چیست؟ DVR

دستگاه ضبط تصویر دیجیتال Digital Video Recorder که به اختصار DVR نامیده می شود یک سیستم نظارت و کنترل بر دوربین های مداربسته آنالوگ است.این سیستم قابلیت های فراوانی را برای دوربین های  مداربسته فراهم میکند.از ضبط تصاویر با فرمت های تصویری و کیفیت های مختلف تا قابلیت های هشداری متنوع.ارتباط با شبکه و بکارگیری نرم افزارهای کاربردی.

دی وی آر ها شامل تعداد محدودی ورودی و خروجی تصویر و صدا هستند و همین محدودیت تعداد ورودی ها آن ها را دسته بندی کرده است.

دی وی آر های با ۴ ورودی تصویر را دی وی آر ۴ کانال  می نامند.به همین ترتیب تعداد کانال ها می تواند ۸،۱۶،۳۲ باشد. دی وی آر های رایج در بازار از ۳۲ فراتر نمی روند.اینها استانداردهای ورودی تصاویر هستند گرچه ممکن است برخی از شرکت ها خصوصا شرکت های  چینی تعداد ورودی های متفاوتی برای محصولات خود در نظر بگیرند.

انواع دی وی آر DVR:

صرف نظر از انواع دی وی آر از نظر تعداد کانال می توانند ۴ کانال،۸کانال،۱۶ کانال،۳۲ کانال و یا… باشند،DVR های موجود در بازار در دو دسته کلی نیز تقسیم بندی می شوند.

کارت دی وی آر:

DVR کارت:

کارت DVR یک کارت کامپیوتری  است که در دو حالت داخلی (اینترنال) یا خارجی (اکسترنال) بر روی کامپیوتر نصب می گردد.کارت دی وی آر در واقع رابط بین دوربین های مداربسته آنالوگ با سیستم کامپیوتر است.مابقی وظایف را کامپیوتر انجام میدهد.اطلاعات نیز درون کامپیوتر ذخیره می شود.

این سیستم بیشتر برای مصارف کوچک و استفاده های کوتاه مدت توصیه می شود.اشاره به این نکته که یک کامپیوتر را باید برای استفاده از این کارت در نظر گرفت ضمن اینکه برای کارایی و امنیت بیشتر می بایست از استفاده های دیگر با کامپیوتر پرهیز شود هزینه های بالای برق که همزمان بخش های مختلف پی سی مورد استفاده قرار می دهند همگی بازار را به استفاده از سیستم  مستقل دی وی ار سوق می دهند.

STANDALONE دی وی آر استندالون :

سیستم DVR مستقل از کامپیوتر را دی وی آر استندالون می نامند.این دستگاه که معمولا در اندازه های متفاوتی در ابعاد دی وی دی پلیر تا کیس  کامپیوتر در بازار موجود است بر حسب نیاز می تواند کوچک یا بزرگ و با قابلیت های متفاوت باشد. از آنجا که این سیستم به طور خاص برای ذخیره و کنترل دوربین های مداربسته طراحی شده است استفاده از آن در مقابل نوع کارت کامپیوتر دی وی آر ترجیح داده شده و توصیه می گردد.

همانگونه که اشاره گردید تعداد کانال DVR ها از روی تعداد ورودی تصویر تعیین می شود حال آنکه دی وی آرها می توانند دارای تعداد کانال متفاوت ورودی برای صدا باشند.در بازار این دستگاه ها ممکن است هیچ ورودی صدا نداشته باشند و یک یا چند ورودی صدا در آنها تعبیه شده باشد.

معمولا دستگاه های دی وی آر ،پورتی برای شبکه LAN شبکه دارند که به منظور ارتباط با شبکه داخلی یا اینترنت و بخصوص در مبحث انتقال تصویر روی اینترنت استفاده می شود. دی وی آر هایی که ورودی صدا و پورت LAN داشته باشند.در بازار ایران اصطلاحا فول آپشن می نامند.

گرچه قابلیت های DVR ها متفاوت است ودر بین فول آپشن ها نیز گزینه ها بسیار متنوع خواهند بود.

برخی از قابلیت های متفاوت دی وی آرها:

هشدار قطع یا خرابی دوربین

قابلیت حسگر حرکت Motion Detect

قابلیت ضبط تصاویر با فرمت های مختلف  و کیفیت های متفاوت

ارتباط LAN یا Dial Up

هشدار حرکت از طریق ایمیل

امکان ارتباط Ftp

کنترل از طریق وب

تنظیم نور در نور شدید یا تاریکی مطلق

زبان های سیستم

۰ Comments

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

CONTACT US

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Sending

© [در حال حاضر سال] IMENDID .com

Log in with your credentials

Forgot your details?